
Startbijeenkomst Energietransitie op weg naar 2030
Op 29 september 2021 organiseerden de RES Twente en het programma Nieuwe Energie Overijssel (NEO) de startup ´Samen aan de slag met de energietransitie: Op weg naar 2030´. Na een plenaire aftrap zijn in 13 deelsessies heel veel verschillende thema's aan de orde geweest. Dit grote aanbod laat het brede werkveld zien van de energietransitie.
Grote opkomst
De bijeenkomst was bestemd voor een breed gezelschap en heeft veel bestuurders van gemeenten, waterschap en provincie, volksvertegenwoordigers, beleidsadviseurs, inhoudelijk betrokkenen, specialisten, Lokale Energie Initiatieven en een vertegenwoordiging van belangenorganisaties vanuit verschillende perspectieven aangetrokken. In totaal circa 180 deelnemers.
Samen aan de slag
De deelsessies zijn voor ons een belangrijk startmoment om het vervolgproces verder vorm te geven. Hier willen we een vertegenwoordiging van verschillende perspectieven bij betrekken. Op een grote wand konden de deelnemers hun namen en ideeën kenbaar maken.
Verslag met overzicht films - opnames - resultaten deelsessies - presentaties
Presentaties en opnames beschikbaar
De deelnemers hebben elk twee deelsessies kunnen volgen. We hebben zoveel mogelijk rekening geprobeerd te houden met de voorkeur, maar stellen uiteraard de resultaten van alle deelsessies beschikbaar. Ook zijn de enkele deelsessies in het geheel opgenomen. Hieronder vindt u de presentaties en opnames van de informatiesessies:
Tijs de Bree over nut en noodzaak energietransitieNiets doen is geen optie! Doe je mee?
Moniek Zuurbier over Windenergie en gezondheid
Presentatie Windenergie en gezondheid Overijssel
Jos Keurentjes over Energie en innovatie
Presentatie Energie en innovatie
Peter de Vries over Gedragsverandering in de energietransitie
Presentatie Gedragsverandering in de energietransitie
Rapport Gedragsverandering bij maatschappelijke ontwikkelingen duurzaamheid (Cambridge)
Lokale Energie Initiatieven en Lokaal eigendom
Presentatie Lokaal eigendom
Presentatie Raakvlakken energietransitie
Presentatie Zon op dak
Presentatie Monitor RES Twente
Praatplaat mobiliteit
Pitch geothermie
Pitch hergebruik materialen
Startup windladder en -beleid op aanvraag
Start up Regionale MER
Start up Regionaal Warmtenet Twente
Start up biogas groengas: Halen we het RES-doel met onze eigen beestenboel?
Start up Is bodemenergie de missing link?
Startup Aquathermie en opslag thermische energie in de bodem
Presentatie en films plenair programma